Strona główna
 
Strona główna
 

 
Spis imprez
 
Zgłoś imprezę
 

 
Cele stowarzyszenia
 
Zarząd stowarzyszenia
 
Wspierają Nas
 

 
 
Deklaracja dla osób zainteresowanych przynależnością do stowarzyszenia
 

 
Napisz do nas
 

 


WSTĘP

Witamy na stronie Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia.

Jesteśmy ogólnopolską organizacją zrzeszającą dziennikarzy i publicystów zajmujących się problemami ochrony zdrowia i medycyny.

Chcemy inicjować i organizować imprezy, które będą podnosiły świadomość zdrowotną społeczeństwa, a także informowały dziennikarzy i osoby zainteresowane ochroną zdrowia o znaczących zjawiskach i wydarzeniach wpływających na zdrowie Polaków.

Organizujemy konferencje i warsztaty szkoleniowe dla dziennikarzy poświęcone najnowszym osiągnięciom medycyny i farmacji, a także ważnym problemom zdrowotnym naszego społeczeństwa.

Na naszej stronie znajdą Państwo informacje o aktualnie odbywających się konferencjach i imprezach medycznych.

Ze statutem stowarzyszenia można zapoznać się w jego siedzibie.

Członkami stowarzyszenia mogą zostać dziennikarze i publicyści zajmujący się promocją zdrowia i medycyny. O przyjęciu w poczet członków decyduje zarząd.

Wszystkich którym bliskie są realizowane przez nas cele serdecznie zapraszamy do współpracy.


Kryształowe Pióra

Tegoroczna, 15 jubileuszowa edycja Konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra została rozstrzygnięta. W tym roku do Konkursu zgłoszono aż 206 materiałów w czterech kategoriach, wśród nich znalazły się artykuły prasowe i internetowe, audycje radiowe, a także materiały telewizyjne.

Pierwszą nagrodę oraz statuetkę otrzymało czterech dziennikarzy, Anna Jarosz z portalu sluzbazdrowia.com.pl, Katarzyna Pinkosz z portalu WPROST.pl, Monika Piorun z portalu NaTemat.pl, Monika Wysocka z redakcji Zdrowie.pap.pl

Jury przyznało także 31 wyróżnień

Szczegóły w załączeniu


Pneumokoki nie liczą lat. Zaszczepieni- zabezpieczeni

Ruszyła kampania edukacyjna Pneumokoki nie liczą lat. Zaszczepieni- zabezpieczeni, której jesteśmy partnerem. Jej celem jest zwiększenie świadomości na temat groźnych zapaleń płuc i roli szczepień wśród osób dorosłych, oraz chorujących przewlekle czyli osób szczególnie narażonych na niebezpieczeństwa związane z zakażeniem Streptococcus Pneumoniae . W ramach akcji prowadzone są działania edukacyjne i informacyjne dotyczące szczepień dla dorosłych i profilaktyki groźnych zakażeń pneumokokowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pneumokokowezapaleniepluc.pl


Sukces Roku w Ochronie Zdrowia w Kategorii Media

Podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs Menadżera Zdrowia Sukces Roku w Ochronie Zdrowia
nagrody w kategorii Media otrzymali:
Michał Dobrołowicz z RMF FM - nagroda główna
Wyróżnienia: Ewa Podolska z TOK FM, Małgorzata Wiśniewska STUDIO MED. i Henryk Szrubarz Polskie Radio SA , Red. Sygnały Dnia.

Sukces Roku w Ochronie Zdrowia w Kategorii Media

Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia został uhonorowany główną nagrodą w tegorocznym konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia w Kategorii Media.

Statuetkę odebrały, podczas uroczystej Gali w Zamku Królewskim, Jadwiga Kamińska, Dorota Romanowska i Iwona Schymalla z zarządu stowarzyszenia, a wręczyli ją Minister Zdrowia Łukasz Szumowski i Ks. Arkadiusz Nowak- członek Kapituły.

Jest to nagroda dla ogromnej rzeszy dziennikarzy - członków i sympatyków Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia zaangażowanych na co dzień w promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki i osiągnięć medycyny i farmacji.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję.
Liczę na dalszą aktywność, zaangażowanie i współpracę.


HEALTH LAB

Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia uruchomił projekt szkoleniowy HEALTH LAB czyli cykl spotkań warsztatowych stworzonych z myślą o dziennikarzach zajmujących się medycyną, systemem ochrony zdrowia, tematami społecznymi. To cykliczne, kameralne warsztaty z ciekawymi mentorami-ekspertami z różnych dziedzin, których celem jest dostarczenie najnowszych informacji i inspiracji z dziedziny medycyny, technologii i innowacji w obszarze zdrowia, a także warsztatu dziennikarskiego.

11 maja br. w Kazimierzu, odbyło się kolejne spotkanie dziennikarz w ramach HELTH LAB. Była to debata poświęcona najnowszym metodom leczenia nowotworów krwi na przykładzie szpiczaka plazmocytowego.

Debata towarzyszyła międzynarodowej konferencji Hematologia Doświadczalna i Kliniczna. Gościem specjalnym debaty był Prof. Torben Plesner, wybitny hematoonkolog, z Vejle Hospital w Danii, uznany na świecie ekspert w leczeniu szpiczaka plazmocytowego. Profesor jako pierwszy badacz i lekarz wprowadził terapię z użyciem przeciwciał monoklonálních. W debacie uczestniczyła również Prof. Anna Dmoszyńska przewodnicząca Polskiej Grupy Szpiczakowej oraz Prof. Krzysztof Giannopoulos - hematoonkolog, gospodarz konferencji.

Jak wskazał Prof. Torben Plesner "(...) Doświadczamy dziś rewolucji w leczeniu pacjentów hematoonkologicznych, odchodząc od toksycznej chemioterapii i wkraczając nieodwracalnie w erę leków inteligentnych.

(...) "Ważne jest zachowanie optymizmu i wola przesuwania granic w praktyce klinicznej, by osiągać kolejne przełomy.

Uczetnicy debaty porównywali doświadczenia duńskie i polskie w leczeniu nowotworów krwi.

Jak podkreślił Prof. Krzysztof Giannopoulos, poziom hematologii doświadczalnej i klinicznej w Polsce nie odbiega od poziomu europejskiego. Jednak, postęp medycyny i opracowanie nowych terapii ujawniły niewydolność finansową systemy ochrony zdrowia, gdzie procesy refundacyjne trwają latami, a leki wprowadzane są w zawężonym zakresie, z ograniczoną dostępnością dla szerszej populacji pacjentów.

Po prezentacjach ekspertów wywiązała się bardzo ożywiona i długa dyskusja.
KONFERENCJE I SZKOLENIA DLA DZIENNIKARZY

I TY MOŻESZ URATOWAĆ CZYJEŚ ŻYCIE - To hasło szkoleń podczs których dziennikarze zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Podczas zajęc praktycznych uczestnicy szkoleń mieli możliwość sprawdzenia na fantomach monitorujących czy dostatecznie opanowali umiejętności masażu serca i sztucznego oddychania.
 
> zobacz fotoreportaż

KLUB ZDROWIA NAGRODZONY

Akademia Polskiego Sukcesu przyznała Złote Medale za osiągnięcia w ochronie zdrowia. Laureatami zostali Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia, prof. Jan Lubiński, zespół specjalistów transplantologii wątroby pod kierownictwem prof. Marka Krawczyka, prof. Jerzy Jabłecki i Lechosław Ciupik.

- To zaszczyt, to docenienie roli promocji zdrowia i promocji osiągnięć polskiej medycyny. Dobrej współpracy dziennikarzy z autorytetami polskiej medycyny - mówiła Jagoda Kamińska, prezes Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia.

- Akademia Polskiego Sukcesu jest rozszerzeniem działań promocyjnych, prowadzonych przez Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu od szesnastu lat. Akademię tworzą ludzie, którzy swoim przykładem dowodzą, że sukces, także na międzynarodową, światową skalę, leży w granicach możliwości polskich przedsiębiorców, artystów, sportowców; którzy swoim przykładem mogą zachęcić innych do sięgania po laury - pisze Polski Klub Biznesu o swoich nagrodach.

KLUB ZDROWIA NAGRODZONY

Stowarzyszenie Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia zostało nagrodzone przez Centrum Multimedialne Foksal za współpracę przy organizowaniu cyklu dyskusyjnego "Debaty o zdrowiu", uznanego za najlepszą inicjatywę w świecie mediów w 2004 r.

Nagrodę tę wręczono podczas uroczystości z okazji 4. rocznicy działalności Centrum Multimedialnego.


fotorelacja (fot. Marek Babirecki):

           
   
  © www.klubzdrowia.org 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone